Exorcista

10. ledna 2015 v 21:56 | The Wall |  Malorážní buřič
V jedné špinavé nanosekundě, zdaněné na počest sociálního státu, se krevní destičky slétaly k východu, aby napravily napravitelné a nenapravily nenapravitelné.
Hnus jankovité bezradnosti.
Mezi šlahouny patriarchální němoty duněly rachejtle zpola nasyceného a zpola nenasyceného žaludku.
Francouzský film s ještě dojemnější hudbou.
Cvičiště náměsíčných přesčasů. / Může být ve škole vlastně přesčas? Spíše nastavení.

Pět sedmin týdne v tichém bytě mezi pozhasínanými okny. Extatická svoboda. -- apostrofa -- (Pětilibrová bankovka.) A to ošemetné ticho. Na druhé straně... (však víte čeho).

Málo vydatná večeře. Ještě chudší druhá večeře. Ještě chudší třetí večeře. A tak dny plynou, když čas zrovna není relativní; a tak noci plynou, když budík ukazuje, že mám ještě čtyří hodiny a dvacet dva minut (a půl) nazbyt.


Jsem (zase) svrchovaně zaklíněný mezi oběma póly hmatatelně abstraktní nervozity, totiž zuřivou agonií a elegickou lhostejností. Nůše smíchu se svíjejí v úžlabinách primitivní zpuchřelosti, ale to je jen maska dryáčnické maškary. Protože za chvíli začne show. Protože za chvíli se mi začne stýskat po tůních úpěnlivé roztomilosti; tudíž by bylo záhodno na všechny krátké tepláky ve všech skříních světa našít jho vyděděné minulosti.
Intervaly čarokrásné odevzdanosti.
A pak už samotná mis(i)e. Nekorektní neformálnost, drama [to už je (příliš) ambivalentní]. Konec. Předmět hovoru zůstane úředním tajemstvím.

Kakofonický telefonát; sto osmdesát sekund nato další. - Ale dálková světla už ubíjejí temnotu. - Pražák s pryží na hokejce. Prohrává 3:6 a štolbové manifestují svou neochvějnou radost.
Dialog o roztátém sněhu. Domov. A ty věčné otázky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama