Malé a velké věci

24. června 2014 v 21:37 | The Wall |  Ozvěny ticha
Občas si říkám, že mám slabost pro věci, které bych měl ve skutečnosti nenávidět. Zvláštní... Svou pochybovačnou energii možná usměrňuji špatným směrem. Ne, jsem si tím zcela jist. A opakuji tisíckrát rozstřílené pravdy. Jen tak z plaché únavy.

Nepořádek pumpuje v mé mámě jízlivou zlost. A to naživu zůstala jediná jeho enkláva. Na stole. Malé a velké věci... Také máte pocit, že je svět podivně prázdný, pokud z něj vyjmete všechny ty neoblomně zbytečné rekvizity? Neslyším vás. Na kapačkách ticha.

Myšlenky rozhárané jak prozatimní hra Brazilců, Argentinců, Belgičanů a jiných. Hlavní jsou přece tři body. Uši zplihlé tíhou důstojně černých sluchátek. Bolest je tak dětinská - bez konceptu. Vrátil jsem Préverta a teď by se mi hodil. Na čem jiném spočinout kalným zrakem? Dům spí. Celý můj vrásčitý domov spí. Měl bych snad také? Docela mě baví se topit ve vlastním zívaní... Ne, vzdávám to. Skóre 22:52. Všechny cíle končí v prvním kopci.

Je nový den. Pondělí. Slunce mě bodalo do trudnomyslné tváře, abych se nemohl soustředit na Vaculíka. Nevadí. Vytáhl jsem svůj fotbalový míč, červenobílý jako jahodové knedlíky, a vykouzlil s ním několik mdlých kliček, následovaných milimetrovým pasem imaginárním spoluhráčům do druhé vlny... Podvečer někde ztratil svou předponu a venku je rázem tma. Zapomněl jsem tam odporně zelený polštářek. Je legračně nepohodlný, ale je to polštářek. Vstal jsem a došel pro něj... Ani křeslo zrovna nehýří komfortem. Klávesnice dochucená křupkami. malé a Velké věci.

Pod deníkem Le Monde ležely vyprahlé vzpomínky. Páchly dálkami. Láhev jablečného moštu. Prázdná. Jako tato chvíle.

Je nový den. Úterý. Opakování. Zemědělské noviny, ročník 1968. Plačtivě naléhavé rockové balady. V televizi holomajzna. Obal od skartované sušenky. Použitá jízdenka. Úhledně zabalená pláštěnka, vyprodukovaná na území EU.

Je stále stejný den. Úterý. A v hlavě mám spoustu plánů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 25. června 2014 v 18:02 | Reagovat

Až mě v těch cizích slovech a básnických obratech zaskočila tak lidská stránka. :-D

2 Angie Angie | Web | 27. června 2014 v 11:34 | Reagovat

Malé a velké věci - poslední dobou na ta slova narážím nějak často.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama