Leden 2014

Letopisy ztraceného ráje

16. ledna 2014 v 20:37 | The Wall |  Údery do Mého světa
Je to maličkatá naděje, tiše ztracená v šedavé mlze monologu smutku. Jsou to odlesky nevyplakaných dětských slz. Je to umění umírat při pohledu do její tváře. Jsou to vzpomínky zapomenuté až na dně pravé komory srdeční. Je to slátanina sentimentálních frází. Jsou to tlumené hlasy na druhé straně kdysi tmavě bílé zdi. Je to vůně čerstvě zasychající krve. Jsou to nekonečné roky nekonečného čekání na nekonečné.

Je to ztracený ráj.

Jsou to velkolepá gesta pronesená na počest vlastní nevýznamnosti při příležitostech zcela výjimečných. Je to dnešních 19 let mé kamarádky. Jsou to zaslepené ódy na její osobu.

Je to ztracený ráj...

Zatímco mě do očí pálilo ostré světlo z monitoru, popíjel jsem chemicky upravované čaje ze supermarketu a snažil se vzpomenout na všechny ty nepodstatné maličkosti, které by mě pomohly najít svůj cíl. Nic. Tak jsem vstal a šel hledat o dům dál.

Dozvuky přecitlivělých veršů

13. ledna 2014 v 18:26 | The Wall |  Ozvěny ticha
Sobota. Vstávat v sobotu v pět hodin ráno vás pak večer většinou solidně odrovná. A to jsou přesně ty momenty, které hledáme jako záminku, abychom mohli být smutní.

Neděle. Konec mizerného týdne plného nedospaných hodin. Ležel jsem uprostřed nekonečných hromad trosek, které zbyly ze všech těch hloupě sentimentálních představ o tomto světě, a snad to nebyla jen chvilková přecitlivělost, ale všechno to mělo svůj perfektní smysl.*

Pondělí. Možná jsem se i trochu symbolicky vzbudil ve tři hodiny ráno, od kterých jsem už neusnul. Celou dobu jsem přemýšlel. Ale přece jen toho času bylo stále ještě málo. Moje poslední měsíce totiž nabraly neuvěřitelného směru. Teatrální divadlo začíná mít nevídaný efekt; další obětí je moje třídní, protože to, co se dnes dělo v posledních dvou hodinách, lze jen těžko pochopit racionálním myšlením. A přesně takové maličkosti mi zpříjemňují život. Skoro až cítím, jak pomalu mizí melancholická modrá barva z mé mysli. Svět je rázem barevnější.* WATERS, Roger. Album: Amused To Death. Skladba: Perfect Sense. 1992. Překlad dostupný z: http://www.pinkfloyd.cz/pinkfloyd/index.php?sub=preklady_roger.waters_amused2